• „ŠTUDENTSKÝ ŠPERK 2022“

Dňa 17.6.2022 sa konal 23. ročník celoslovenskej súťaže „ŠTUDENTSKÝ ŠPERK 2022“, určený pre žiakov stredných odborných škôl, zameraný na navrhovanie a výrobu šperkov podľa vopred stanovenej témy. Organizátorom a odborným garantom bol Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska.

Súťažná téma vyhlásená na rok 2022

„ STEAMPUNK“

Celoslovenskej súťaže sa aj tento rok zúčastnili žiačky z učebného odboru zlatník a klenotník, ktoré boli trojčlennou porotou (odborníkov z radov členov cechu zlatníkov a porotcu z radov výtvarníkov z VŠVU – Kov a šperk ) vysoko hodnotené:

• Sandra Horňáková -  strieborný náramok  2.miesto
            • Paulína Kukuľová - choker na krk  3.miesto
            • Kristína Balgavá - strieborný prívesok
          • Zahraničný seminár v Kodani, Dánsko 13.-15.6 2022

Erasmus + Školiaca a kooperačná aktivita

The role of guidance in the transition from primary and lower secondary school to IVET.

Počet účastníkov z iných krajín: 23

Prehľad krajín zastúpených na aktivite: Lotyšsko, Estónsko, Nórsko, Dánsko, Srbsko, Chorvátsko, Švédsko, Portugalsko, Belgicko, Slovinsko, Slovensko

Komunikačný jazyk: Anglický jazyk

Aktivita sa konala priamo v Kodani. Program tvorili prednášky, workshopy, návštevy vzdelávacích organizácií a rôzne diskusie na zvolenú tému, ktorá sa týkala stredných odborných škôl. Bol nám detailne predstavený systém školstva v Dánsku, ako pracovné poradenstvo, nábor žiakov, školské a medzinárodné súťaže v oblasti odborného vzdelávania. Aktivity sa konali v konferenčnej miestnosti v blízkosti hotela a takisto priamo vo vzdelávacích inštitúciách v meste. Počas diskusií, sme mali možnosť vymieňať si skúsenosti a osvedčené postupy, ktoré máme na našich školách.

Plánované ciele pracovnej cesty – tematického seminára boli splnené. Seminár bol tematicky na vysokej úrovni a mohli sme získať dôležité informácie o odbornej príprave žiakov, ktoré môžu byť využité pre zlepšenie nášho výchovno-vzdelávacieho procesu v našej inštitúcií a samotnej odbornej príprave jednotlivých študijných odborov.

Pripravila: Mgr. Petronela Ladecká, PhD. (projektový manažér)

• ZÁVEREČNÉ SKÚŠKY 2022

V školskom roku 2021/2022 ukončujú štúdium záverečnou skúškou nasledovné triedy:

III.PKN – učebný odbor 3473 H 08 polygraf – knihár,

III.TAP – učebný odbor 6475 H technicko-administratívny pracovník.

Organizácia Záverečných skúšok:

15. júna 2022 praktická časť záverečnej skúšky,

16. júna 2022 teoretická časť záverečnej skúšky,

17. júna 2022 o 10:00 bude v spoločenskej miestnosti IPR  slávnostné vyhodnotenie ZS.