• ŠTUDENTSKÝ ŠPERK 2023

Dňa 9.6.2023 sa v priestoroch Novej Cvernovky konal 24.ročník celoslovenskej súťaži „Študentský šperk 2023“, ktorého organizátorom a odborným garantom bol Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska.

Súťažná téma vyhlásená na rok 2023

RÍMSKA MINCA V ŠPERKU

(Originál rímskej mince dodal cech zlatníkov)

Hlavnými kritériami hodnotenia bola predovšetkým originalita šperku s dôrazom na tému súťaže, remeselné spracovanie, funkčnosť – nositeľnosť šperku a úplnosť sprievodnej dokumentácie (technický výkres, popis technologického postupu, použitého materiálu a kameňov, doplnená fotodokumentáciou z výroby). Jednotlivé práce hodnotila porota zložená z odborníkov, členov cechu zlatníkov, ale aj z radov odborníkov z VŠVU – Kov a šperk. V záujme zabezpečenia objektivity sa všetky šperky hodnotili individuálne a anonymne.

Aj ten to rok sa celoslovenskej súťaži pod vedením majsterky OV Ing. Orieškovej zúčastnili žiačky učebného odboru zlatník a klenotník, ktorých práce boli veľmi vysoko hodnotené. Z trinástich prihlásených súťažných prác sme získali nie len prvé, druhé a tretie miesto, ale aj cenu poroty.

• Natália Ďurechová (1.ZK) - strieborný náhrdelník 1.miesto
            • Paulína Kukuľová (3.ZK) - strieborná brošňa 2.miesto