• MECHANIK POČITAČOVÝCH SIETÍ

Kód: 2682 K

Absolvent ovláda:
        • Zostaviť  počítač.
        • Diagnostikovať chybovosť počítača a výmenu dielcov.
        • Vytvoriť a zapojiť počítačovú sieť, pracovať s počítačom a  špecifickými programami (tvorba videa, prezentácie, úprava fotografií a pod. ..).
    • Čo sa naučíš?

• Spracovanie materiálov
        • Naučíš sa základom ručného spracovania materiálov.

• Plošné spoje a mikrokontroléry PIC
        • Dozvieš sa a naučíš sa ako zmerať základné el. veličiny, vyrábať a osadzovať sučiastkami plošne spoje, programovať mikrokontroléry a systém Arduino

• Počítače a ich súčasti
        • Opraviť a upgradovať počítač - meniť súčiastky a diagnostikovať stav počítača. Inštalovať OS, programové vybavenie, zálohovať súbory.

• Počítačová sieť
        • Naučíš sa navrhnúť a zostrojiť počítačovú sieť ( vyrobiť LAN káble, zosieťovať PC pomocou switchu a routera - bezdrôtová sieť, pripojiť do siete zariadenia - tlačiareň, IP kamera, NAS server ).

• Web stránky
        • Po skončení štúdia budeš mať znalosti o navrhovaní www stránok, strihu videa, spracovaní grafiky a zvuku na počítači.

• Moderná technika a individuálny prístup
        • V triede budeš mať najviac 7 spolužiakov a tak je zaistený individuálny prístup. Pravidelne modernizujeme prístrojové vybavenie.