• Chríka

Je jedno z najčastejších a najprenosenejších infekčných ochorení ľudstva šíriacich sa vzduchom. Už od prvého dňa sa prejavuje výraznou bolesťou hrdla, hlavy, svalov, kĺbov, prítomná je aj bolesť očí a doslova môžete mať pocit, akoby vás prešiel parný valec. K tomu všetkému sa môže pridružiť problém s prehĺtaním, suchý kašeľ. Prvý deň sa objaví zimnica, vysoká horúčka. Chrípka môže vyvolať aj rôzne komplikácie ako zápal pľúc, srdcové problémy, ale môže sadnúť aj na kĺby.

. . . pokračovať . . .

Prevencia chrípkového ochorenia . . . otvoriť . . .

ČERVENÉ STUŽKY

Červené stužky sú symbolom boja proti chorobe AIDS.

Červené stužky sú symbolom 1. decembra - Svetového dňa boja proti AIDS.

Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS,

Prvý krát sme sa zapojili do kampane boja proti HIV/AIDS v školskom roku 2008/2009

PREČO?

liga proti rakovine:

ONKOLOGICKÁ VÝCHOVA

Problematika onkologickej výchovy sa rozoberá na  predmetoch psychológia, zdravoveda, dermatológia, biológia, občianska náuka a na triednických hodinách. V rámci onkologickej výchovy sa zúčastňujeme rôznych podujatí, ktoré organizuje Liga proti rakovine.

Jablká
          Kampaň, v duchu hesla „Neodfajčite im detstvo“, zameraná na fajčenie a jeho škodlivosť . . . pokračovať . . .

Rovesníci
          V rámci rovesníckeho programu na našej škole v mesiaci október sme spolužiakom poskytli bližšie informácie o rakovine. . . . pokračovať . . .

Prispievatelia
          Stali sme sa prispievateľmi časopisu LA SPERANZA – magazín nielen pre pacientov s onkologickým ochorením. . . . pokračovať . . .

Pochod
          Aj my sme sa vydali na pochod proti rakovine prsníka s AVON-om . . . pokračovať . . .

Dôležitosť preventívnych prehliadok
          Na prvých miestach príčin úmrtnosti sú  nádorové ochorenia. V počiatočných štádiách nebolia a človek ich necíti, preto sa im hovorí aj tichí zabijaci. . . . pokračovať . . .

hry:

POĎ SA RADŠEJ HRAŤ AKO DROGY BRAŤ

Drogy, alkohol, fajčenie – je to tá správna cesta?
          Čo je lepšie pre Tvoju budúcnosť.
          Výber je na Tebe.

Všetkým ponúkame niečo lepšie, zábavnejšie, zdravšie a v neposlednom rade máte možnosť získať nové priateľstvá. V školskom roku 2014/2015 sme  zahájili nultý ročník školského projektu, ktorého cieľ je zameraný na prevenciu sociálno patologických javov a budovanie vzťahov medzi ľuďmi. V školskom roku 2015/2016 naďalej úspešne pokračujeme tak.

Galéria: . . TU . .

aktivity recyklohry:

RECYKLOHRY

Recyklohry hráme našej,

Modrej  planéte  pomáhame.

Plné  vrece  elektroodpadu

nazbierame,  za ktorý veľa

bodov  získame.  Za užitočné

veci vymeníme, čím dobrý skutok učiníme, Asíka potešíme.

Našu Modrú planétu iste

od elektroodpadu oslobodíme.

Naša škola sa s týmto mottom a istou dávkou odhodlania zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry v roku 2010. Program organizuje spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už nie sú použiteľné a patria na vyradenie.