• Slávik IPR 2012 - hosť Zuzana Smatanová

Svetový deň vody

22.3.2012 - Svetový deň vody - exkurzia na ostrove Sihoť

Cirkus du Soleil

Dňa 15.2.2012 prišiel na Slovensko svetoznámy Cirkus du Soleil, naši študenti mali možnosť vďaka charitatívnemu bazáru chalaňov, ktorý sa konal v decembri, navštíviť ten cirkus. Chalani z partičky sa rozhodli, že sprostredkujú zážitok našim žiakom. Bol to neskutočný zážitok, ktorý zažili naši žiaci....

December 2011

Revitalizácia spoločenských miestností na 3. a 4. poschodí v IPR

Interná herňa – Malý svet zábavy, ktorý slúži našim ubytovaným študentom. Naším cieľom je aktívne využívanie voľného času našich mladých ľudí. Inštitút pre pracovnú rehabilitáciu občanov so zdravotným postihnutím je inštitúcia s celoslovenskou pôsobnosťou, preto naši žiaci trávia väčšinu školského roka na internáte. Prostredníctvom interných herní sme chlapcom a dievčatám chceli spríjemniť prostredie, v ktorom by sa cítili ako doma. Zdravotne postihnutí žiaci potrebujú priestor aj na relaxáciu a regeneráciu svojich osobných síl a podnetné prostredie tomu len prospieva. Najväčším ocenením pre mňa je, keď sa oči našich žiakov smejú, a tú chvíľu som opäť zažila pri otvorení študentských herní. Herne sú vybavené novými hracími stolmi ako napr. stolový hokej, futbal, biliard. Nechýbajú ani pomôcky na relaxáciu - fit lopty, sedacie vaky a trampolína. Výchovný proces by mal byť kreatívny, podnetný a interaktívny – tieto atribúty spĺňajú naše interné herne, aby sme pripravili mladých ľudí so zdravotným postihnutím na život v otvorenej multikultúrnej spoločnosti.

28.09.2011 Imatrikulačný večierok

- vítanie prvákov spojené s diskotékou

25.10.2011 - Medzinárodný deň školských knižníc

- rozvoj čitateľskej gramotnosti a povedomia našich študentov prostredníctvom besedy v našej knižnici, ktorú pripravila kultúrna referentka D. Kontúrová

EKOTOPFILM 2011

So žiakmi sme navštívili prehliadku dokumentárnych filmov o trvalo udržateľnom rozvoji v rámci 38.medzinárodného festivalu EKOTOPFILM 2011, konaného v kinosálach Cinema City v Auparku.
          Návštevu sme zrealizovali s vedomím, že aj naši žiaci majú záujem o zdravší a ekologickejší životný štýl. Prehliadka filmov upozornila hlavne na to, že každý z nás si nesie svoj diel zodpovednosti za to, ako bude svet vyzerať okolo nás , ale aj za to, ako ho zanecháme nasledujúcim generáciám. Hlavný motív festivalu „Moje zajtra sa odohráva už dnes“ si naši žiaci plne uvedomili po zhliadnutí filmových dokumentov k téme voda ako „Kráľovná Karpát“, „Kam tečie rieka“, „Prísľub vody“, k téme strate pôdy „Odkaz“, či k téme znečisteniu prírody plastami „Krab Plastovník“.

Akcie sa zúčastnilo 6 žiakov a vychovávatelia Mgr.Barátová a Ing. Polonský.

Kvíz „Zdravá výživa“

Dňa 26.10.2011 sa na internáte IPR uskutočnilo vyhodnotenie kvízu „Zdravá výživa“. Otázky sa týkali napríklad maximálnej dennej spotreby tukov vhodnej pre udržanie zdravia, potravín obsahujúcich zdravé cukry (sacharidy), dôležitých vitamínov a podobne.

Kvízu sa zúčastnilo 19 žiakov. Za najlepšie odpovede získali vecné ceny prví traja súťažiaci.
          1. miesto: František Hrnko
          2. miesto: Katarína Čermáková
          3. miesto: Jakub Ferianec

Zdravé ceny (balíčky ovocia a cereálnych tyčiniek) boli zakúpené vďaka finančnej podpore OZ Bez bariér.
          Ostatní účastníci boli za snahu odmenení zdravou drobnosťou.