• Potvrdenie o prečítaní výpisu vysvedčenia

Vážení rodičia, žiaci.

Výpisy hodnotenia žiakov za prvý polrok šk. roka 2020/2021 budú zasielané elektronicky prostredníctvom rodičovského konta  cez EduPage. Žiadame o spätné potvrdenie o prečítaní výpisu vysvedčenia (podpísanie).

Žiaci, ktorí mali problémy s dištančným vzdelávaním nie sú klasifikovaní, majú povolené predĺžené klasifikačné obdobie bez nutnosti komisionálnych skúšok.

V dištančnom vzdelávaní pokračujeme aj v ďalšom týždni od 1.2.2021, polročné prázdniny nie sú.

Želám Vám úspešný priebeh druhého polroku šk. roku 2020/2021.

Mgr. Jana Chromíková, riaditeľka školy

• Psychologická internetová poradňa

Milí žiaci, ak  sa cítite sami, potrebujete sa poradiť,

zdôveriť alebo aspoň vyrozprávať, je tu pre vás

Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením

PORADŇA BEZ BARIÉR

Emailová poradňa

Na stránke Dobrá Linka poskytujeme bezplatné e-mailové psychologické poradenstvo. Napísať nám môžeš kedykoľvek, keď je Ti ťažko, cítiš sa sám, nevieš ako ďalej…

Chatová poradňa

Na chat poradni sme tu pre Teba v pracovných dňoch od pondelka do piatka vždy od 15:00 do 20:00 hod.

Videoporadenstvo

Videoporadenstvo v posunkovom jazyku je určené pre mladých ľudí s poruchou sluchu vždy v utorok a vo štvrtok od 15,00 do 20,00. Tešíme sa na TEBA.

.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

Dňa 13.1.2021 sa konalo Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku – online forma. Online formy olympiády sa zúčastnila naša žiačka Kristína Hertlová III. TAA a získala 3. miesto. Srdečne jej blahoželáme a tešíme sa z jej úspechu. Oceňujeme, že sa odhodlala a zapojila sa do online formy Olympiády v anglickom jazyku, ktorá nebola vôbec jednoduchá. Diplom a vecné ceny budú žiačke zaslané na adresu školy.

PaedDr.Petra Višňovská, učiteľka anglického jazyka

• Dištančné vzdelávanie od 11.1.2021

Na základe rozhodnutia ministra školstva sa od 11.1.2021 prerušuje vyučovanie v školách. Výchovno-vzdelávací proces sa uskutoční formou dištančného vzdelávania (online).

Vyučovanie od 11.1.2021 bude v našej škole organizované v čase od 8.00 h do 13.05 h podľa upraveného rozvrhu (párny týždeň).  V poobedňajších hodinách sú k dispozícii online alebo telefonicky pedagogickí zamestnanci v čase konzultačných hodín.

Žiakom aj rodičom žiakov je online k dispozícii aj psychologička školy.

Pripomíname, že v čase mimoriadnych opatrení sú žiaci povinní zúčastňovať sa dištančného vzdelávania

Povinnosťou žiakov je aktívne spolupracovať počas vyučovacích hodín, sledovať stránku (alebo aplikáciu) EduPage, prostredníctvom ktorej učitelia, majstri, vychovávatelia informujú, akým spôsobom bude výučba daného predmetu a výchovný proces prebiehať. Počas dištančného vzdelávania využívame hlavne EduPage, Microsoft Teams a e-mailovú komunikáciu.

V prípade problémov treba kontaktovať triedneho učiteľa alebo konkrétneho  pedagogického zamestnanca.

Ak žiak nebude počas vyučovania prítomný na online hodine bez ospravedlnenia, bude sa to posudzovať ako jeho neúčasť na vyučovaní.

Veríme, že žiaci si opäť zvyknú na dištančnú formu vyučovania a budú sa snažiť o naštudovanie maximálneho množstva učiva (podľa platných tematických plánov).

Dištančné vzdelávanie je predbežne naplánované na 2 týždne do 22.1.2021.

O termíne a podmienkach návratu do školy vás budeme včas informovať.

Milí žiaci, rodičia, kolegovia, želám Vám šťastný a úspešný nový rok.

Mgr. Jana Chromíková, riaditeľka školy