• Pokračovanie dištančného vzdelávania v októbri 2020

So súhlasom zriaďovateľa je od 12.10.2020 prerušené prezenčné vyučovanie v SOŠ pre žiakov s TP. Výchovno-vzdelávací proces pokračuje formou dištančného vzdelávania (online) predbežne do konca októbra 2020.

Upozorňujeme, že v čase mimoriadnych opatrení sú žiaci povinní zúčastňovať sa dištančného vzdelávania a zdržať sa rizikového konania.

Od 19.10.2020 sa bude realizovať vyučovanie v čase od 8.00 h do 13.05 h podľa upraveného rozvrhu. V poobedňajších hodinách sú k dispozícii online alebo telefonicky pedagogickí zamestnanci v čase konzultačných hodín.

Žiakom aj rodičom žiakov je online k dispozícii aj psychologička školy.

Povinnosťou žiakov je aktívne spolupracovať počas vyučovacích hodín, sledovať stránku (alebo aplikáciu) EduPage, prostredníctvom ktorej učitelia, majstri, vychovávatelia informujú, akým spôsobom bude výučba daného predmetu a výchovný proces prebiehať. Počas dištančného vzdelávania využívame hlavne EduPage, Microsoft Teams a e-mailovú komunikáciu.

Ak žiak nebude počas vyučovania prítomný na online hodine bez ospravedlnenia, bude sa to posudzovať ako jeho neúčasť na vyučovaní.  V prípade vysokej absencie na vyučovaní môžu byť v zmysle školského poriadku nariadené komisionálne skúšky z jednotlivých predmetov (napr. u tých žiakov, ktorí sa aktívne nezapájali do dištančnej formy štúdia).

Veríme, že žiaci si na túto formu vyučovania rýchlo zvyknú a budú sa snažiť o naštudovanie maximálneho množstva učiva (podľa platných tematických plánov).

Mgr. Jana Chromíková, riaditeľka školy

• Dištančné vzdelávanie od 12.10.2020.

Na základe pokynov MŠVVaŠ SR sa bude od 12.10.2020 výchovno-vzdelávací proces realizovať na stredných školách dištančnou formou.

Na internáte je v nedeľu dňa 11.10.2020 služba, ak sú žiaci už na ceste do školy, môžu prespať na internáte. Takisto dňa 12.10.2020 bude od rána služba v internáte, žiaci si môžu prísť zobrať svoje osobné veci a učebnice.

Ďalšie informácie budú zverejňované na webovej stránke SOŠ pre žiakov s TP.

Mgr. Jana Chromíková, riaditeľka školy