• Recyklohry

• v rámci projektu je vyhlásená nová kreatívna úloha Malá, ale potrebná, zameraná na zber batérií a ochrany životného prostredia.
          Veríme, že všetky aktivity v rámci tejto úlohy podporia na našej škole zber použitých batérií a nádoby na zber batérií sa budú plniť jedna radosť. Čím viac použitých batérií dokážeme vyzbierať,tým viac prispejeme k čistému životnému prostrediu.

RECYKLOHRY

Recyklohry hráme našej,

Modrej  planéte  pomáhame.

Plné  vrece  elektroodpadu

nazbierame,  za ktorý veľa

bodov  získame.  Za užitočné

veci vymeníme, čím dobrý skutok učiníme, Asíka potešíme.

Našu Modrú planétu iste

od elektroodpadu oslobodíme.

Naša škola sa s týmto mottom a istou dávkou odhodlania zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry v roku 2010. Program organizuje spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už nie sú použiteľné a patria na vyradenie.

Hlavným zámerom spoločnosti je zvýšiť povedomie v triedení odpadov a zaistiť recykláciu drobných nepotrebných, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a batérií.

Ako na to?

1. Spoločnosť ASEKOL SK našej škole dodala odpadovú nádobu, ktorú sme umiestnili na dobre viditeľné, ale i bezpečné miesto v škole .

2. Každý žiak, učiteľ, pani kuchárky ale i pán riaditeľ a všetci čo prichádzajú k nám nosia nepotrebné drobné elektrospotrebiče ako i mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku či nepoužiteľnú kulmu, fén skrutkovač i kanvicu.

3. Keď bude naša  nádoba je plná, zavoláme ASEKOL a nádobu nám vymení za novú. Za plnú nádobu získame body a tým sa nám otvára možnosť dostať sa ku zaujímavým a atraktívnym cenám.

A na záver lovu zdar nepotrebnému elektorodpadu!

pokračovať . . .